معرفی کارتن لمینتی

آنچه در این مقاله میخوانید
  معرفی کارتن لمینتی

  کارتن لمینیتی نسل جدیدی از کارتن‌ها است که زیبا و شکیل بوده و نسبت به کارتن‌های قدیمی مزایای زیادی دارد. کارتن‌ لمینیتی حمل‌ونقل را آسان ساخته و در بازاریابی و جذب مشتری نیز مؤثر است. اگر به کیفیت بسته‌بندی محصولات خود اهمیت می‌دهید و به دنبال یک بسته‌بندی مناسب و زیبا برای محصول خود هستید این کارتن می‌تواند انتخاب خوبی باشد. کارتن لمینتی مقاومت خوبی داشته و ضد آب است و با توجه به نوع محصول طراحی و تولید می‌شود. انواع کارتن‌های لمینیتی برای بسته‌بندی میوه، خرما، لامپ، وسایل برقی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مطلب به معرفی کارتن لمینیتی و کاربردهای آن می‌پردازیم.برای خرید کارتن خرما بر روی لینک کلیک نمائید.

  کارتن لمینیتی چیست؟

  اگر میخواهید بدانید که کارتن لمینیتی چیست باید بگوییم که کارتن لمینیتی نوعی کارتن است که در آن یک ‌لایه مقوا یا نایلون چاپ‌شده، روی کارتن چسبانده یا لمینیت می‌شود. مهم‌ترین مزیت کارتن لمینیتی زیبا و شکیل بودن آن است. پوستر یا نایلون چسبانده شده روی کارتن به ‌عنوان یک محافظ برای کارتن عمل کرده و علاوه بر زیبایی باعث بالا رفتن مقاومت کارتن در برابر نفوذ نور، رطوبت و پارگی می‌شود. پوشش لمینیتی از جنس کاغذ و پلاستیک بوده و در برابر پارگی مقاوم است. طراحی و چاپ انجام‌شده روی کارتن لمینیتی کیفیت بالایی داشته و قابل‌مقایسه با کارتن‌های معمولی نیست.

  معرفی کارتن لمینیتی و کاربردهای آن

  معرفی انواع کارتن لمینتی

  انواع کارتن لمینیتی با توجه به کاربرد و نوع محصول تولید می‌شوند. در ادامه به معرفی انواع کارتن لمینتی و روش‌های لمینیت پرداخته‌ایم:

  لمینیت سرد: یکی از روش‌های تولید کارتن لمینیت استفاده از لمینیت سرد است. این تکنیک برای کارتن‌های سینگل، سه لایه و پنج لایه کاربرد دارد. در لمینیت سرد با استفاده از چسب سیلیکات در عرض‌های مختلف و به صورت رول و شیت، کارتن لمینیتی تهیه می‌شود. ضمناً برای تهیه کارتن برخی از محصولات به جای چسب سیلیکات از چسب سلفون یا صحافی نیز استفاده می‌شود.

  لمینیت گرم: از این روش برای تهیه کارت ویزیت، پوسترها، منوی رستوران، کارت هدیه در ابعاد بزرگ و کوچک استفاده می‌شود.

  انواع کارتن‌های لمینیتی بر اساس نوع کارتن شامل موارد زیر است:

  1- کارتن لمینیتی سینگل فیس: این نوع کارتن دارای سه لایه است. کارتن اصلی دارای دو لایه اصلی فلوتینگ و فیس است. لایه لمینیت نیز سومین لایه این کارتن است. این کارتن‌ها استحکام و مقاومت زیادی نداشته و برای بسته‌بندی محصولات با وزن کم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  2- کارتن لمینیتی سه لایه: این نوع کارتن دارای سه لایه اصلی است و دارای دولایه فیس و یک‌لایه فلوتینگ است. لایه فلوتینگ بین دولایه فیس قرار گرفته و استحکام خوبی به کارتن می‌دهد. لایه لمینیتی نیز لایه چهارم این جعبه است. کارتن لمینیتی سه‌لایه، از کیفیت و استحکام زیادی برخوردار بوده و در صنعت کاربرد زیادی دارد.

  3- کارتن لمینیتی پنج لایه: این نوع کارتن بسیار مقاوم و مستحکم است و برای محصولاتی مناسب است که باید در برابر ضربه و فشار ایمن باشند. قیمت این نوع کارتن نسبت به دیگر انواع آن گران‌تر است و سه لایه فیس و دولایه فلوتینگ دارد. لمینیت نیز به‌عنوان لایه ششم کارتن است.


  بیشتر بخوانید : 


  معرفی انواع کارتن لمینتی

  مزایای کارتن لمینیتی

  یکی از مهم‌ترین مزایای کارتن لمینیتی زیبایی و شکیل بودن آن است. این نوع کارتن برای بازاریابی و فروش محصول تأثیر بیشتری داشته و باعث جذب مشتری می‌شود. از دیگر مزایای کارتن لمینیتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استحکام و مقاومت بیشتر
  • کیفیت چاپ کارتن بهتر 
  • دقت بیشتر در طراحی و ساخت
  • ضد آب بودن

  مزایای کارتن لمینیتی

  معایب کارتن لمینیتی

  کارتن لمینیتی عیب خاصی ندارد و فقط بالا بودن هزینه تولید و قیمت آن به نوعی عیب آن محسوب می‌شود. البته تأثیر بالای کارتن لمینیتی در بازاریابی و فروش می تواند هزینه‌های این عیب را تا حدود زیادی پوشش می‌دهد. یکی دیگر از معایب کارتن لمینیتی عدم کاربرد برای بسته‌بندی کالاهای سنگین است. برای بسته بندی کالاهای سنگین می توانید از انواع دیگر کارتن استفاده نمایید. کارشناسان کارینا کارتن آماده هستند تا در این زمینه مشورت‌های لازم را به شما ارائه دهند.


  بیشتر بخوانید : 


  تفاوت کارتن معمولی با کارتن لمینیت

  تفاوت کارتن معمولی با کارتن لمینیتی در مراحل تولید آن‌ها است. برای تولید کارتن لمینیتی تولیدکننده ابتدا باید طرح مورد نظر خود را روی مقوا توسط دستگاه افست چاپ کند. در مرحله بعد باید طرح آماده ‌شده را روی کارتن لمینیت کند. این در حالی است که در کارتن معمولی تمام مراحل تولید کارتن و چاپ به کمک روش‌هایی مانند چاپ فلکسو به ‌صورت هم‌زمان انجام می‌گیرد. برای دریافت خدمات چاپ فلسکو هم می‌توانید با کارشناسان کارینا کارتن در تماس باشید.

  کارتن لمینیت به علت داشتن یک‌لایه بیشتر، ضد آب بوده و مقاومت بیشتری نسبت به ضربه و فشار دارد. کیفیت تولید کارتن لمینیتی بالاتر بوده و نسبت به کارتن معمولی زیباتر است. کارتن معمولی که به آن کارتن مادر نیز گفته می‌شود غالباً چهار درب مساوی دارد. این در حالی است که کارتن لمینیتی با توجه به نوع محصول دارای طرح و اندازه‌های گوناگون است.

  نحوه تولید کارتن لمینیت

  نحوه تولید کارتن لمینیتی دارای مراحل مختلفی است که در ادامه به سه مرحله اصلی آن اشاره می‌کنیم. برای تولید یک کارتن لمینیتی با کیفیت باید مراحل زیر با دقت بالایی انجام شود:

  مرحله اول: اولین مرحله تولید کارتن لمینیتی طراحی گرافیکی پوستر است. این طراحی باید متناسب با نوع محصول و کالا باشد و از اصول برندینگ پیروی نماید. نام برند، شعار تبلیغاتی، رنگ سازمانی، پترن و بسیاری از موارد دیگر که در دانش برندسازی مطرح هستند و از عناصر یک برند محسوب می‌شوند، باید در این مرحله مورد استفاده طراحان قرار گیرند.

  مرحله دوم: چاپ پوشش لمینیتی است. بعد از اینکه طرح نهایی آماده شد، طرح را روی پوشش لمینیتی چاپ می‌کنیم. چاپ لمینیت معمولاً با استفاده از دستگاه افست انجام می‌شود و کیفیت کار را بالا می‌برد.

  مرحله سوم: مرحله نهایی، چسباندن لمینیت روی کارتن است. این مرحله مهم‌ترین مرحله تولید لمینیت است. در این مرحله می‌توان از دو نوع لمینیت سرد و گرم استفاده کرد. انتخاب نوع لمینیت به نظر مشتری و نوع محصول بستگی دارد. به ‌عنوان ‌مثال لمینیت سرد معمولاً برای کارتن‌های سه لایه و پنج لایه استفاده می‌شود.

  برای ساخت کارتن لمینیتی از دستگاه‌هایی مانند لب چسب، منگنه، شیرینگ، تسمه، دستگاه لیتوگرافی، دستگاه چاپ افست، دستگاه سلفون کشی، دستگاه لمینیت و دایکات استفاده می‌شود.

  نحوه تولید کارتن لمینیت

  طراحی و خرید کارتن لمینیتی در کارینا کارتن

  کارینا کارتن با سابقه چندین ساله در حوزه طراحی کارتن و تولید کارتن لمینیتی، همه مراحل تولید این نوع کارتن را از هنگام طراحی اولیه، تا قالبسازی و تیغ‌زنی، تهیه صفحه یا شیت مقوا یا گلاسه، چاپ افست روی مقوا یا گلاسه، لمینت مقوای چاپ‌شده روی کارتن، برش ( دایکات فکی یا غلطکی و ....) و پوشالگیری و لب‌چسب با دقت و کیفیت بالا برای شما انجام خواهد داد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره اولیه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  انواع جعبه و کارتن

  سفارش طرح اختصاصی

  جهت سفارش جعبه و کارتن موردنظر خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  مقاله‌های مرتبط

  جهت مشاوره رایگان با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.